Prima infrangere pentru campioana Romaniei, FC Viitorul, in cantonamentul din Slovenia! VIDEO

FC Viitorul a fost invinsa, scor 1-3, de FK Krasnodar, in al patrulea meci amical din cadrul stagiului din Slovenia, insa partida s-a disputat la Kumberg, in Austria.

Rusii au deschis scorul in minutul 13 prin Andreas Granquist, internationalul suedez transformand un penalti. Viitorul a egalat in minutul 25 prin Ovidiu Herea. FK Krasnodar a punctat in repriza secunda prin Maciel Wanderson ’51 si Daniil Utkin ’54.

FC Viitorul a evoluat in urmatoarea formula: Rimniceanu (60 Tordai) – Boli (78 Ghita), Tiru (67 Hodorogea), M. Constantin (46 Dumitras), Ganea (67 Radoi) – D. Lopez (78 Dumitrescu), Nedelcu (46 Mladen), Vina (67 Casap) – Chitu (46 Purece), tucudean (46 Morar), Herea (46 Cicaldau).

Echipa constanteana a inregistrat in primele trei meciuri din stagiul din Slovenia urmatoarele rezultate:

26 iunie: FC Viitorul – NK Celje 3-2 (Cicaldau 2, Stoica)

29 iunie (dimineata): FC Viitorul – Selectionata jucatorilor sloveni liberi de contract 6-0 (D. Lopez 2, Cicaldau 2, Morar, Rosu-penalti)

29 iunie (dupa-amiaza): FC Viitorul – NK Aluminij 2-2 (tucudean 2)

FC Viitorul va mai disputa o partida amicala, miercuri, in compania echipei TSKA Moscova.