FCSB, remiza cu locul 5 din Ucraina in sezonul trecut, in cantonamentul din Olanda!

FCSB n-a mai reusit sa incarce poarta adversarilor precum in primul amical al verii, cu amatorii de la Team Regio Arnhem, scor 7-0, si a remizat in al doilea test, scor 1-1 cu FC Oleksandriya, locul 5 in sezonul trecut din Ucraina.

Titular, in absenta lui Alibec nerefacut, Gnohere a marcat un gol in stil de mare atacant, in minutul 43, al treilea al sau din acest cantonament. Gnohere a mai fost aproape de a bifa „dubla”, la jumatatea primei reprize, dupa o centrare a lui Budescu. Tot ”Bizonul” a fost in centrul atentiei in minutul 24, atunci cand ros-albastrii au cerut o lovitura de la 11 metri.

In partea a doua, dupa ce Dica a incepuse sa ruleze tot lotul, ucrainenii au profitat de o eroare in aparare si eu egalat, in minutul 77, stabilind scorul final.