Dinamo a invins-o pe NK Domzale, in penultimul meci din cantonamentul de la Maribor

Dinamo a invins NK Domzale, ocupanta locului 4 in precedentul sezon din prima liga a Sloveniei, in penultimul amical al verii, scor 3-2. A fost a doua victorie a „cainilor” in cantonamentul din Slovenia.

Alb-rosii au deschis scorul rapid prin Hanca, in minutul 13, iar patru minute mai tarziu au majorat diferenta prin Nemec, din pasa lui Romera. Slovenii au revenit in joc in minutul 33, cand Zuzek a marcat cu o lovitura de cap, iar patru minute mai tarziu Gacan l-a invins pe Branescu tot cu o lovitura de cap.

Titular, Rivaldinho a marcat golul care a adus victoria trupei lui Cosmin Contra, in minutul 80.

Dinamo – NK Domzale 3-2 (Hanca 13, Nemec 17, Rivaldinho 80 / Zuzek 33, Gacan 37)

DINAMO: Branescu – Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Busuladzic, Mahlangu – Hanca, Rivaldinho, D. Nistor – Nemec.

Rezerve: Mutiu – Katsikas, M. Oliva, Dudea, Bumba, I. Gheorghe, L. Gheorghe, R. Grigore, Costache, Salomao, I. serban.

Echipa din „Stefan cel Mare” va mai disputa un meci amical in Slovenia, pe 5 iulie, impotriva rusilor de la FK Anzhi Makhachkala.

Lotul dinamovistilor va reveni pe 6 iulie in Capitala, prima etapa in Liga 1 Orange, sezonul competitional 2017-2018, fiind programata la jumatatea lunii iulie.