FC Botosani, remiza cu Dinamo Kiev in cantonamentul din Austria

FC Botosani a disputat sambata, un meci amical impotriva formatiei Dinamo Kiev, in cadrul stagiului de pregatire din Austria.

Botosanenii au incheiat la egalitate aceasta partida, cu scorul de 1-1, dupa ce au deschis scorul in minutul 18 prin Mihai Roman, care a transformat un penalty obtinut de Morutan. Adversarii au egalat in minutul 35, prin reusita lui Mihailicenko, care a stabilit si scorul acestei partide.

Trupa moldoveana a inceput in urmatoarea formula: Pap – Patache, Plămadă, Tincu, Muşat – Bordeianu, Cucu – M. Roman, Moruţan, Golofca – D. Popa.

In partea secunda a jocului, au mai intrat urmatorii jucatori: Miron, Burca, Juncănaru, Serediuc, Bus şi Ciaccheri.

FC Botosani mai are de disputat doua partide amical in Austria. Marti se va duela cu Wolsberg (Austria), iar o zi mai tarziu cu Würzburger Kickers (a doua liga germana).