REZULTATE / Noul sezon al UEFA Europa League s-a reluat joi seara cu prima mansa a primului tur preliminar. 48.681 de spectatori au vazut live revenirea lui Glasgow Rangers in cupele europene!

Joi au intrat in scena posibilele adversare ale Astrei Giurgiu, care este cap de serie in turul II si turul III.  Formatia pregatita de Edi Iordanescu a stat cu ochii pe meciul Zirä FK (Azerbaidjan) – FC Differdange 03 (Luxemburg), scor 2-0. Castigatoarea dublei se va duela cu Astra Giurgiu in urmatorul tur preliminar pe 13 iulie, respectiv 20 iulie, la Giurgiu.

Romania mai are doua reprezentante in Europa League, Dinamo si CSU Craiova, care vor intra in turul III. Viitorul si FCSB vor intra in tururl III preliminar din Liga Campionilor, ruta campioanelor,  respectiv non-campioanelor.

Programul meciurilor

15:00 Shirak (Arm) – Gorica (Slo) 0-2
17:00 I. Pavlodar (Kaz) – Dunav Ruse (Bul) 1-0
17:45 K. Almaty (Kaz) – Atlantas (Ltu) 6-0
18:00 Partizani (Alb) – Botev Plovdiv (Bul) 1-3
18:00 Pyunik (Arm) – Slovan Bratislava (Svk) 1-4
18:00 Ventspils (Lat) – Valur (Ice) 0-0
18:20 Trencin (Svk) – Torpedo Kutaisi (Geo) 5-1
18:30 Din. Minsk (Blr) – Runavik (Fai) 2-1
18:30 Levadia (Est) – Cork City (Irl) 0-2
19:00 Chikhura (Geo) – Altach (Aut) 0-1
19:00 Dinamo Batumi (Geo) – Jagiellonia (Pol) 0-1
19:00 Shkendija (Mac) – Dacia Chisinau (Mda) 3-0
19:00 Soligorsk (Blr) – Suduva (Ltu) 0-0
19:00 VPS (Fin) – O. Ljubljana (Slo) 1-0
19:30 Kalju (Est) – B36 Torshavn (Fai) 2-1
19:30 Lyngby (Den) – Bangor City (Wal) 1-0
19:45 B. Jerusalem (Isr) – Vasas (Hun) 4-3
19:45 Ferencvaros (Hun) – Jelgava (Lat) 2-0
20:00 AEK Larnaca (Cyp) – Lincoln (Gib) 5-0
20:00 Haugesund (Nor) – Coleraine (Nir) 7-0
20:00 Levski (Bul) – Sutjeska (Mne) 3-1
20:00 Odd (Nor) – Ballymena (Nir) 3-0
20:00 UE Santa Coloma (And) – Osijek (Cro) 0-2
20:00 Zaria Balti (Mda) – Sarajevo (Bih) 2-1
20:00 Zira (Aze) – Differdange (Lux) 2-0
20:30 Fola (Lux) – Milsami (Mda) 2-1
21:00 Bala Town (Wal) – Vaduz (Lie) 1-2
21:00 Connah’s Q. (Wal) – HJK (Fin) 1-0
21:00 Klaksvik (Fai) – AIK Stockholm (Swe) 0-0
21:00 M. Tel Aviv (Isr) – Tirana (Alb) 2-0
21:00 Midtjylland (Den) – Derry City (Nir 6-1
21:00 Norrkoping (Swe) – Prishtina (Kos) 5-0
21:00 Skenderbeu (Alb) – Sant Julia (And) 1-0
21:00 Vojvodina (Srb) – Ruzomberok (Svk) 3-0
21:30 Steaua Rosie Belgrad (Srb) – Floriana (Mlt) 2-0
21:30 Domzale (Slo) – Flora (Est) 0-0
21:30 Mladost (Srb) – Inter Baku (Aze) 0-3
21:30 Mladost Podgorica (Mne) – Gandzasar (Arm) 1-0
21:30 Siroki Brijeg (Bih) – Ordabasy (Kaz) 2-0
21:30 Tre Penne (San) – Rabotnicki (Mac) 0-1
21:45 Crusaders (Nir) – FK Liepaja (Lat) 3-1
21:45 Lech (Pol) – Pelister (Mac) 4-0
21:45 Rangers (Sco) – Niedercorn (Lux) 1-0
21:45 St Josephs (Gib) – AEL Limassol (Cyp) 0-4
21:45 St. Johnstone (Sco) – Trakai (Ltu) 1-2
21:45 Valletta (Mlt) – Folgore (San) 2-0
21:45 Videoton (Hun) – Balzan (Mlt) 2-0
21:45 Zeljeznicar (Bih) – Zeta (Mne) 1-0
22:15 KR Reykjavik (Ice) – SJK (Fin) 0-0
22:15 Stjarnan (Ice) – Shamrock Rovers (Irl) 0-1

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti471116
2FC Botosani33110
3OSK Sf Gheorghe32118
4Gaz Metan Medias26112
5Concordia Chiajna2611-6
6FC Voluntari2511-4
7ACS Poli Timisoara2311-5
8Juventus Bucuresti1611-11