Simona Halep a trecut de Duan si s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Eastbourne

UPDATE / Simona Halep a castigat in setul decisiv cu scorul de 6-2 si s-a calificat in faza optimilor de finala a turneului de la Eastbourne.

UPDATE / Simona a pierdut primul set cu scorul de 6-3, dar a revenit in cel de-al doilea, invingand-o pe chinezoaica  cu acelasi scor si ducand meciul in setul decisiv.

Simona Halep va disputa miercuri, primul meci pe iarba din acest sezon, la Eastbourne, impotriva sportivei Ying-Ying Duan. Partida trebuia sa se joace marti, dar din cauza ploii, aceasta a fost amanata, dupa doar trei game-uri.

Sportiva noastra poate deveni lider mondial daca reuseste sa cucereasca trofeul de la Eastbourne.