Monica Niculescu, eliminata din cadrul turneului de la Eastbourne

UPDATE / Monica Niculescu a inceput bine setul al doilea si a condus cu 2-0 si 3-1 la game-uri, dar nu a putut face fata pana la final si a cedat cu scorul de 6-4 in favoarea bulgaroaicei. Astfel, Niculescu a fost eliminata de la Eastbourne.

UPDATE / Romanca a pierdut fara drept de apel primul set al acestei partide, cu scorul de 6-0.

Monica Niculescu va disputa miercuri, meciul din turul al doilea, impotriva sportivei Tsvetana Pironkova, din cadrul turneului de la Eastbourne.

Sportiva noastra, aflata pe locul 51 in ierarhia mondiala, o va intalni pe bulgaroaica aflata pe locul 149 WTA, intr-un meci care trebuia sa se joace marti, dar ploaia a dat peste cap programul organizatorilor de la Eastbourne.