CFR Cluj, remiza in primul meci din cantonamentul desfasurat in Slovenia

CFR Cluj a disputat marti, prima partida amicala din cantonamentul desfasurat in Slovenia, contra echipei ruse care a incheiat sezonul pe locul 12, Anji Mahacikala, cu care elevii lui Dan Petrescu au remizat.

Omrani a deschis scorul in minutul 42 pentru CFR Cluj, iar rusii au egalat in minutul 73, prin reusita lui Thomas Phibel, stabilind si scorul acestei partide de pregatire, 1-1.

Tehnicianul clujenilor a mizat pe urmatoarea formula de start: Minca – Camora, Horj, Muresan, Peteleu – Paun, Petrus, Pelayo, Yasin – Omrani, Bokila.

In partea secunda a jocului, CFR a aratat astfel: Vatca – Rus, Vinicius, Balic, Vlad – Filipe, Hoban – Nouvier, Sirbu, Coman – Vera.

Formatia lui Dan Petrescu mai are programate patru meciuri de pregatire in cadrul cantonamentului din Slovenia: cu NK Istra (Croatia, 30 iunie), NK Aluminji (Croatia, 2 iulie), FK Vozdovac (Serbia, 4 iulie) si FK Zalgiris (Lituania, 6 iulie).