Devis Mangia, dupa debutul cu stangul pe banca Craiovei: „Sunt multe aspecte pozitive pentru ca este normal ca echipa sa fie obosita din cauza antrenamentelor”

Antrenorul Devis Mangia s-a declarat multumit dupa primul meci la conducerea echipei CS Universitatea Craiova, el afirmand ca o observat multe aspecte pozitive la partida cu TSKA Sofia si a apreciat ca este normal ca jucatorii sa fie obositi dupa antrenamentele solicitante.

Am facut un meci bun. In prima repriza am avut multe ocazii si puteam marca de mai multe ori. Una peste alta echipa a avut o pestatie buna. In repriza a doua am introdus in teren mai multi jucatori tineri care s-au implicat foarte mult.

Sunt multe aspecte pozitive pentru ca este normal ca echipa sa fie obosita din cauza antrenamentelor solicitante din ultimele zile, dar baietii sunt implicati si asta este cel mai important lucru.

Sunt multumit de toata echipa, atat in prima repriza cat si in cea de a doua. S-au implicat foarte mult si echipa si-a atins obiectivele de pregatire in aceasta etapa„, a declarat Mangia, conform csuc.ro.

CS U Craiova a pierdut primul amical din aceasta vara, in fata bulgarilor de la tSKA Sofia, scor 2-4.

in fata a 200 de spectatori, oltenii au condus cu 2-0 dupa reusitele lui Andrei Ivan din minutele 2 si 18.

tSKA Sofia a redus din diferenta in minutul 31, iar pana la pauza a fost 2-2, dupa ce Kolev a punctat de la mare distanta.

Bulgarii au trecut in avantaj in minutul 72, cand acelasi Kolev a inscris de la 30 de metri, iar in minutul 88 Nedialkov a facut 4-2.

Echipa din prima repriza: Calancea – Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag, Baluta, Enache, Gustavo, Mateiu, Bancu, Ivan

Echipa din a doua repriza: Mitrovic – Vladoiu, Popov, Screciu, Petre, Buzan, Draghici, Birzan, Popescu, Burlacu, Jurj