Astra a pierdut amicalul cu Anji Mahacikala, a doua infrangere pentru echipa lui Edi Iordanescu in cantonamentul din Slovenia

Astra Gurgiu a fost invinsa, cu scorul de 2-1 (1-0), de formatia rusa Anji Mahacikala, in cel de-al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregatire de la Zrece (Slovenia).

Golul Astrei a fost marcat de Nicoara, in minutul 70, din penalty, in timp ce pentru rusi au inscris Kubulov ’37 din penalti si Fibel ’61.

Din cauza ploii, meciul a fost intrerupt timp de 5 minute.

Antrenorul Edward Iordanescu a inceput meciul in urmatoarea formula de echipa: Iliev – Belu, Sapunaru, Bejan, Al. Stan – Pitian – Moise, A. Ionita, Marquinhos, Balaure – Nicoara. in repriza secunda au mai jucat Bosneag, Seto, Dandea, Vâlceanu, Mrzjlak, Boboc, Butean, Biceanu si V. Gheorghe.