Romania U16 a remizat cu Polonia in al doilea meci amical

Echipa nationala sub 16 ani a Romaniei a disputat joi, la Buftea, al doilea meci amical impotriva Poloniei, incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa ce prima partida a fost castigata de tricolori cu scorul de 2-0.

Romanii au deschis scorul in ultimul minut al primei reprize, prin reusita lui June, care a dus nationala in avantaj la vestiare. In partea secunda a jocului, Polonia a restabilit egalitatea prin golul lui Janiak din minutul 54, care a inchis si jocul la scorul de 1-1.

Prima partida amicala dintre cele doua reprezentative s-a incheiat cu victoria la zero a tricolorilor, dupa dubla lui Steau.

Echipele

ROMANIA: 1. R. Ducan – 2. R. Ilan, 3. G. Boloca (14. A. Vlad, 41), 4. R. Drăgușin (22. L. Niță, 66), 5. A. Dumitrescu (13. M. Chiorean, 55) – 8. C. Albu (Cpt.) (21. Al. Bodea, 41) – 7. A. June (19. R. Matiș, 55), 6. R. Șteau (17. Al. Negrean, 66), 10. V. Mitrea (18. M. Nițescu, 36), 11. Al. Dumitru (20. Cl. Stan, 36) – 9. D. Toma (16. A. Mărginean, 41). Antrenor: Sorin Colceag. Rezerve: 12. Al. Șerban, 15. Al. Georgescu.

POLONIA: 12. Miszta – 2. Pankienicz (11. Eizenchart, 50), 4. Bogacz, 5. Plesnierowicz, 3. Mackowiak (15. Preuss, 63) – 18. Janiak, 6. Jachno – 13. Rubaszewski (8. Bogusz, 41), 10. Nawrocki (7. Mlynski, 41), 16. Radzincki (14. Jajkowski, 79) – 9. Bida (19. Zukowski, 50). Antrenor: Bartlomiej Zalewski. Rezerve: 1. Bieniek, 17. Nowak, 20. Iwanek.