Ionut Popa a gasit principalul vinovat pentru infrangerea cu Pandurii: „Imi vine sa-l omor”

Poli Timisoara a disputat marti, pe teren propriu, partida impotriva formatiei Pandurii Targu Jiu, contand pentru etapa cu numarul 12 a play-out-ului Ligii I. Elevii lui Ionut Popa au pierdut cu scorul de 1-0, dupa golul lui Pacurar, si au terminat meciul in 10 oameni, iar tehnicianul a gasit principalul vinovat pentru aceasta infrangere: chiar jucatorul eliminat.

„Am pierdut pe mana unor jucatori care si-au batut joc de echipa, in frunte cu Pedro Henrique. De arbitraj n-am ce sa mai zic. Nu stiu daca trebuia sa-l elimine pe Henrique. Nu stiu, chiar nu stiu. Dracu’ mai stie acum ca imi vine sa-l omor si pe asta.

Suntem retrogradati, gata. in fotbal nu exista matematica, gata, suntem retrogradati. Cum sa joci in halul asta acasa? Pana acum i-am laudat, dar acum critic, nu ai voie sa joci asa acasa. Bocsan face antrenamente, iar inainte de meci e accidentat. La pauza mereu sunt 2-3 accidentati. Sa plece la alte echipe si sa ne lase. Jucatorii ar fi trebuit sa alerge pana cadeau in bot.

Pedro Henrique e vinovatul principal. E greu sa joci cu un om in minus din prima repriza. Am purtat atatea discutii cu baiatul asta ca nici nu mai stiu numarul lor. L-am sfatuit omeneste, prieteneste, tot ce vreti. Aseara am stat pana la 11 seara cu el in camera, am vorbit cu el, ce sa mai fac? Uite ce mi-a facut el. El e vinovatul principal, daca nu lua cartonas rosu, nu ma bateau astia. Nu mai avem nicio sansa nici sa prindem barajul” , a declarat Ionut Popa la Dolce Sport.