EXCLUSIV / Vasile Neagu, dupa ce echipa sa a oferit scorul etapei: „Am avut multe indisponibilitati”

Vasile Neagu, antrenorul formatiei CS Afumati, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre meciul castigat la scor, in deplasare la Braila, cu 5-1, in cadrul etapei cu numarul 35 a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis in minutul 39 de catre Costache, iar unicul gol al celor de la Dacia Unirea Braila a fost marcat in minutul 46, de catre Neagu care a restabilit egalitatea.

Ilfovenii nu s-au multumit cu un egal, fapt pentru care au mai marcat patru goluri: Robicek ’65, Avram ’77, Vlada ’89 si ’90.

„Am avut mari probleme in vederea pregatirii lotului pentru azi, pentru ca am avut multe indisponibilitati, dar ne bucura aceasta victorie.

Dupa un inceput mai greoi, uitati ca acum suntem intr-o forma sportiva buna si ne bucuram de rezultate.

In continuare, avem un meci important contra celor de la Metalul Resita, care inca isi doresc sa ramana in Liga a II-a. Nu vreau sa ma gandesc inca la meciul cu Brasov.”, a declarat Vasile Neagu, in cadrul emisiunii „Fotbal la matineu”.