REZULTATE / Liga a III-a, etapele 25 (s2 si 4) si 29 (s1, s3 si s5). Dica, ultima victorie la SCM Pitesti, chiar impotriva satelitului noului sau club!

Toate partidele s-au disputat de la ora 18:00. 24 de partide s-au jucat vineri si doar 9 sambata.

PROGRAM

SERIA I, et 29

vineri, ora 18:00

SC Bacău – Sportul Chiscani 5-1
Aerostar Bacău – Sporting Liesti 5-2
CSM Roman – Metalosport Galati 1-1
Atletico Vaslui – Avantul Valea Marului 1-2
CSM Pascani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2
Olimpia Ramnicu Sărat – AFC Hărman 1-0

sambata, ora 18:00
Ştiinţa Miroslava – AFC Odorheiu Secuiesc 4-0

ACS Olimpic Cetate Rasnov sta

SERIA II, et 25

vineri
Dinamo Bucuresti 2 – AFC Unirea 04 Slobozia 2-1
Metaloglobus Bucuresti – SC Popesti Leordeni 3-2

sambata
CS Tunari – AFC Astra II 1-0
Petrolistul Boldeşti – Viitorul Constanţa II 0-4
Delta Dobrogea Tulcea – CSM Olteniţa 1-1
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă 2-2

Viitorul Domnesti – Arsenal Malu 3-0 (Giurgiuvenii s-au retras din campionat)

SERIA III, et 29

vineri
Concordia Chiajna II – FCM Alexandria 2-3
Atletic Bradu – ACSO Filiaşi 1-0
CS Mioveni II – Sporting Roşiori 0-1
ACS Şirineasa – Flacăra Moreni 1-1
CS U Craiova II – FC Voluntari II 0-1
SCM Piteşti – FC FCSB II 3-1

Urban Titu si Aninoasa stau

SERIA IV, et 25

vineri
Naţional Sebiş – Performanţa Ighiu 0-2
Pandurii Târgu Jiu II – CSM Lugoj 1-2
ACS Poli Timişoara II – Ripensia Timişoara 4-8
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – UTA Bătrâna Doamnă II 0-2
Unirea 1924 Alba Iulia – CNS Cetate Deva 1-0
Millenium Giarmata – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1

sambata
Industria Galda – CSM Şcolar Reşiţa 0-1

SERIA V, et 29

vineri
Sănătatea Cluj – FC Zalău 2-0
Unirea Jucu – Gaz Metan Mediaş II 1-1
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej 1-2
ASA Târgu Mureş II – Avântul Reghin 0-4
CS Oşorhei – FC Bistriţa 3-0

sambata
ACS Comuna Recea – AFC Hermannstadt 1-2
CS Iernut – Viitorul Ulmeni 2-1

ACS Comunal Recolta Dorolț sta

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2FCSB291414
3CS U Craiova291411
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8ACS Poli Timisoara1814-5
9Concordia Chiajna17140
10FC Voluntari1614-3
11CSM Poli Iasi1514-6
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias914-18
14Juventus Bucuresti414-19