Pandurii a invins-o pe Concordia in prelungiri: „Tine de naivitate, de prostie. Am avut meciul in mana”. Cum a justificat Munteanu reactia nervoasa avuta dupa gol

Concordia Chiajna a pierdut la limita partida din deplasare, contra celor de la Pandurii Targu Jiu, din cadrul etapei cu numarul 10 a play-out-ului Ligii I. Gorjenii au invins cu scorul de 3-2, iar Concordia a picat din nou sub linia rosie a clasamentului.

Valentin Munteanu a inscris in minutul 90, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj, la scorul de 2-1, dar in minutul 4 al prelungirilor, Batin si-a readus echipa in avantaj. Golul a reprezentat o descatusare pentru fotbalistul Concordiei, care a avut o reactie urata la adresa bancii tehnice.

„Ne-am retras prea devreme. Am avut o ocazie imensa dupa ce am egalat. Iar la golul lor 3 cred ca a stat mingea in aer 3 minute.

Avem echipa buna, nu stiu ce se intampla, nu reusim sa marcam. Dupa ce am marcat am vrut sa transmit un mesaj catre cei de la noi, pentru ca eu cred ca merit sa joc mai mult. Am spus ceva cuvinte grele, si cu bip! S-au strans multe… Nu sunt din otel, am strans si o frustrare foarte mare. Am vorbit cu toata lumea, si cu Dan Alexa. Asa am considerat eu ca trebuie sa reactionez, m-a luat valul”, a declarat Valentin Munteanu.

Dan Alexa, tehnicianul Concordiei, a explicat cum a pierdut echipa sa acest meci, marturisind ca elevii sai au fost naivi.

„Am fost naivi, nu se poate sa ai corner in minutul 92 si apoi sa te duci cu totii in atac si sa iei gol. Tine de naivitate, de prostie. Am avut meciul in mana, nu trebuia sa pierdem azi sub nicio forma.

Vali Munteanu a intrat foarte bine, nu vreau sa comentez. Am fost inspirat sa-l introduc. E normal ca jucatorii de rezerva sa se simta neindreptatiti. Dar cei care merita sa joace, joaca”, a declarat si Dan Alexa, potrivit Dolce Sport.