Neymar, hat-trick in meciul cu Las Palmas

Barcelona a disputat duminica, in deplasare, partida contra formatiei Las Palmas, contand pentru etapa cu numarul 37 din La Liga.

Scorul a fost deschis in minutul 25, dupa ce Suarez i-a pasat decisiv lui Neymar, iar dupa doar doua minute, cei doi au facut schimb de roluri si brazilianul i-a pasat lui Suarez, care a stabilit scorul pauzei, 2-0 pentru Barcelona.

In partea a doua a jocului, gazdele au redus din diferenta prin reusita lui Bigas din minutul 63, dar dupa patru minute, Neymar a readus avantajul de doua goluri al catalanilor.

In minutul 71, acelasi Neymar a punctat din nou, reusind astfel, hat-trick-ul si stabilind scorul partidei, 4-1 pentru Barcelona.

Astfel, catalanii au revenit pe primul loc, la egalitate de puncte cu Real Madrid, echipa clasata pe locul secund, dar care are un meci mai putin jucat. Podiumul este inchis de Atletico Madrid, cu 75 de puncte.