Florin Marin, victorie la debutul pe banca tehnica a Miovenilului

CS Mioveni a disputat vineri, pe teren propriu, partida impotriva formatiei Academica Clinceni, contand pentru etapa cu numarul 33 a Ligii a II-a.

Formatia fostului tehnician al Voluntariului a fost condusa la pauza, cu scorul de 2-0, dupa ce Hristu Chiacu a reusit dubla in minutele 14 si 31, ducandu-si coechipierii in avantaj la vestiare.

In partea secunda a jocului, Florescu a redus din diferenta dupa doar 3 minute de la fluierul de start al reprizei, iar in minutul 78, Stoica a restabilit egalitatea la Mioveni.

In minutul 85, Nila a punctat in poarta lui Florin Matache si a inchis jocul la scorul de 3-2, aducand cele trei puncte in contul formatiei lui Florin Marin.

Astfel, tehnicianul a debutat cu o victorie pe banca Mioveniului si a urcat, cel putin pentru moment, pe locul al treilea in clasamentul Ligii a II-a.