Keseru, parcurs constant la Ludogorets. A reusit dubla in campionatul Bulgariei

Ludogorets a disputat luni, pe teren propriu, partida impotriva formatiei Cherno More, contand pentru etapa cu numarul 30 a primei ligi din Bulgaria.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 7, prin reusita lui Claudiu Keseru, care l-a invins pe portarul advers. In minutul 37, Palomino a punctat si el, majorand diferenta, dar bulgarii nu s-au oprit aici. Dupa doar doua minute, Wanderson a introdus si el mingea in poarta, ducand scorul la 3-0.

In ultimul minut al primei reprize, gazdele au beneficiat de un penalty, pe care Claudiu Keseru l-a transformat fara probleme si a decis soarta acestei partide chiar inainte de pauza.

In repriza secunda, cele doua echipa nu au reusit sa mai introduca mingea in plasa, astfel ca, cele trei puncte au ramas la Ludogorets, iar Keseru a bifat inca un meci bun in tricoul bulgarilor.

Atat Keseru, cat si Cosmin Moti au fost integralisti in aceasta partida.