PSG pierde trei puncte importante in fata celor de la Nice!

Paris Saint Germain a disputat duminica, in deplasare, partida impotriva formatiei OGC Nice, contand pentru etapa cu numarul 35 din Ligue 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 26 prin reusita lui Balotelli care a stabilit scorul primei reprize, 1-0 pentru Nice.

Dupa doar trei minute de la fluierul de start al reprizei secunde, Ricardo reuseste sa inscrie si majoreaza diferenta, dar Marquinhos puncteaza pentru PSG in minutul 64 si restabileste diferenta de un gol.

Partida a fost decisa in prelungiri de catre Donis care a marcat pentru 3-1 si a inchis jocul, aducand cele trei puncte la Nice.

Astfel, PSG a ratat sansa de a o egala pe AS Monaco la puncte, aceasta aflandu-se in fruntea clasamentului din Ligue 1, cu 83 de puncte. Parizienii sunt pe locul secund cu 80 de puncte, iar podiumul este completat de Nice cu 77 de puncte.