FINAL / CFR Cluj – CS U Craiova 0-3. Ardelenii nu mai conteaza in lupta pentru titlu!

CS U Craiova si-a luat revansa in fata echipei CFR Cluj, scor 3-0, intr-un meci in care Andrei Ivan a marcat o „dubla”.

Aracantul oltean a deschis scorul cu o executie de exceptie, dupa o jumatate de ora de joc, de la aproximativ 20 de metri.

Cu un minut inainte de pauza, Zlatinski a scris cu o executie sub transversala, din interiorul careului.

Cea mai mare ocazie a gazdelor a venit cu aproximativ un sfert de ora inainte de final, cand Dan Roman a sutat peste poarta din din interiorul careului.

Ivan a mai lovit o data si a adus cea mai clara victorie in deplasare a celor de la CS U Craiova. In tur, la Pitesti, oltenii pierdeau cu 1-4.

CFR Cluj: Traian Marc – Tiago Lopes, Ionuț Larie, Răzvan Horj, Andrei Peteleu – Tomislav Gomelt, Filipe Nascimento – Tomislav Sorsa, Alexandru Păun, Ciprian Deac – Amdel Omrani
Antrenor: Vasile Miriuta.

CS U Craiova: Pedro Mingote – Radoslav Dimitrov, Andrei Dumitraș, Alexandre Barthe, Marius Briceag – Hristo Zlatinski, Vladimir Screciu – Alexandru Baluță, Nicușor Bancu, Filip Jazvici – Andrei Ivan
Antrenor: Gheorghe Multescu.