REZULTATE / Liga I, etapa 8 din play-off si play-out. Astra s-a predat la Ovidiu si Viitorul a egalat liderul la puncte! Craiova a batut-o mar pe CFR, in Gruia! Dinamo s-a apropiat la doua puncte de FCSB si Viitorul!

Etapa cu numarul 8 din play-off-ul si play-out-ul Ligii I se  va disputa incepand de vineri, cand CSM Iasi va deschide runda la Chiajna si se va incheia luni, cu derby-ul dintre Dinamo si FCSB.

PROGRAM

Play-off

Sambata, 29 aprilie
FINAL / Viitorul – Astra Giurgiu 3-2 (Vlad Morar ’40 – pen, Sapunaru ’43 – autogol, Tucudean ’77 / Daniel Niculae ’12, Geraldo ’89)

ECHIPELE DE START

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Ţîru, Boli, Ganea – Vînă, Roşu, Casap – Purece (Chiţu ’59), Ţucudean (Dumitrescu ’82), Morar (Coman ’59).
Antrenor: Gheorghe Hagi.

Astra Giurgiu: Iliev – Oros (Geraldo ’23), Săpunaru, Fabricio – Stan (Moise ’82), Seto, Boubacar (Florea ’63), Nicoară – Al. Ioniţă, Niculae, Budescu.
Antrenor Marius Şumudică

Duminica, 30 aprilie
FINAL / CFR Cluj – CS U Craiova 0-3 (Ivan ’29 si 76, Zlatinski ’44)

ECHIPELE DE START

CFR Cluj: Marc – T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu – Gomelt, Nascimento – Sorsa, Păun, Deac – Omrani

CSU Craiova: Mingote – Dimitrov, Dumitraș, Barthe, Briceag – Băluță, Zlatinski, Screciu – Jazvic, Bancu – A. Ivan

Luni, 1 mai
FINAL / Dinamo – FCSB 2-1 (Hanca ’34 (penalty), ’90+4 (penalty) / Pleașcă ’54)

ECHIPELE DE START

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip – Mahlangu, Nistor – Hanca, Palic, Rivaldinho – Nemec
Rezerve: I. Popescu, Busuladzic, Bawab, Oliva, P. Petre, I. Șerban, Maric

FCSB: Niță – Pleașcă, Bălașa, Moke, Momcilovic – Pintilii, Ov. Popescu – Enache, Boldrin, Tănase – Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Tamaș, Tudorie, Jakolis, Achim, De Amorim, Gnohere

Play-out

Vineri, 28 aprilie
FINAL / Concordia Chiajna – CSM Poli Iasi 0-0

ECHIPELE DE START

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Koenders, Dobrosavlevici, Bejan, Popescu – Răzdan, Costin – Grădinaru, Cristescu, Serediuc – Pena

CSM Poli Iași: Grahovac – Voicu, Mihălache, Frăsinescu, Țigănașu – Ștefănescu, Mitic, Gheorghe, Bole – Cristea, Golubovic


Sambata, 29 aprilie
FINAL / ASA Targu Mures – Gaz Metan Medias 0-0

ECHIPELE DE START

ASA Targu Mures: Ed. Pap – Velayos, M. Constantin, Tudose, G. Mendy – Gorobsov, E. Dică – Nicoliță, Ferfelea, Sin – Ciolacu

Gaz Metan Medias: Greab – V. Crețu, Buzean, Trtovac, Rugasevici – Bic, Danci – Al. Munteanu, Eric, Curtean – Sikorski


Duminica, 30 aprilie
18:00 Pandurii Targu Jiu – FC Voluntari 0-3 (Cazan 33, Popadiuc 38, Cernat 67)

ECHIPELE DE START

Pandurii: I. Popescu – Negoiță, Ene, Fl. Ilie, Buș – Ket, Cioinac – Firțulescu, Păcurar, Surugiu – Negruț

Voluntari: Balauru – Maftei, Hrvoje, Cazan, Acsinte – Marinescu, Novac – Căpățână, Cernat, Popadiuc – Voduț

________________________________________________________________________________

Luni, 1 mai
FINAL / ACS Poli Timisoara – FC Botosani 1-1 (Cînu 38 / Golofca 76)

ECHIPELE DE START

ACS Poli: Straton – A. Neagu, Cînu, Scutaru, Novak – Artean, Soljic – Mailat, Croitoru, Fucek – Popovici

Botoșani: Cobrea – Miron, Tincu, Burcă – Ungurușan, Bordeianu, Cârstocea, S. Popovici – Golofca, Elek, Hergheligiu

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492124
2FCSB442129
3CS U Craiova402112
4FC Botosani35214
5FC Viitorul342113
6Astra Giurgiu34219
7Dinamo Bucuresti33219
8CSM Poli Iasi2721-3
9ACS Poli Timisoara2521-12
10Concordia Chiajna23210
11FC Voluntari2221-8
12OSK Sf Gheorghe1521-24
13Gaz Metan Medias1421-23
14Juventus Bucuresti921-30