REZULTATE / Liga a III-a, etapele 22 (s2, s4) si 25 (s1, s3, s5). AFC Hermannstadt s-a impus in fata Metalurgistului Cugir si e ca si promovata!

In Liga a III-a s-au dispuatat etapele 22 si 25 in zilele de vineri si sambata, cand satelitul Concordiei Chiajna a intalnit liderul grupei, care este ca si promovata in esalonul secund, iar Astra II s-a duelat cu Dinamo II.

 

PROGRAM

 

Seria I, etapa 25

Vineri, 28 aprilie
CSM Roman – CS Aerostar Bacau 1-2
Atletico Vaslui – CS Sporting Liesti 0-3
CSM Pascani – Sportul Chiscani 3-3
ACS Olimpia 2010 Rm. Sarat – AFC Odorheiu Secuiesc 2-1

Sambata, 29 aprilie
CS Stiinta Miroslava – ACS Olimpic Cetate Rasnov 1-0
AFC Harman – AFC Metalosport Galati 6-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Avantul Valea Marului 3-2
Sport Club Bacau sta.

Seria a II-a, etapa 22

Vineri, 28 aprilie
AFC Astra 2 – FC Dinamo 1948 SA Bucuresti 2 0-2
CS Petrolistul Boldesti – SC FC Metaloglobus SA 2-1
Fotbal Club Viitorul 2 SA – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0

Sambata, 29 aprilie
CS Tunari – CS Viitorul Domnesti 2-3
AS Arsenal Malu – ACS Inainte Modelu 0-3 (Giurgiuvenii s-au retras din campionat)
AFC Unirea 04 Slobozia – SC Popesti Leordeni 0-2
CSM Oltenita – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 3-2

Seria a III-a, etapa 25

Vineri, 28 aprilie
CS Mioveni 2 – SC Fotbal Club FCSB SA 2 0-2
ACS Sirineasa – FCM Alexandria 2-1
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CS Sporting Rosiori 2008 3-0

Sambata, 29 aprilie
CS Concordia Chiajna 2 – SCM Pitesti 2-4
ACS URBAN Titu – FC Aninoasa 0-1
FC Voluntari 2 – CS Podari 3-0 (Doljenii s-au retras din campionat)
CSM Flacăra Moreni – ACSO Filiasi 3-2
CS Atletic Bradu sta.

Seria a IV-a, etapa 22

Vineri, 28 aprilie
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 – CS Millenium Giarmata 3-1
CS National Sebiş – ACS Poli Timișoara 2 1-0
CS Municipal Lugoj – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 5-1

Sambata, 29 aprilie
CS Performanţa Ighiu – ACS Industria Galda 2-2
AS FC Ripensia Timișoara – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 4-2
CSM Scolar Resita – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 4-0
ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 – CNS Cetate Deva 2-3

Seria a V-a, etapa 25

Vineri, 28 aprilie
CS Unirea Jucu – ACS Fotbal Comuna Recea 3-1
CS Oşorhei – CS FC Zalău 0-1
CF Metalurgistul Cugir 1939 – AFC Hermannstadt 0-1
AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 – FC Unirea Dej 3-1

Sambata, 29 aprilie
CS Iernut – CS Gaz Metan 2 Mediaş 3-3
CSM Avântul Reghin – ACS Comunal Recolta Dorolț 4-0
CS Viitorul Ulmeni – ACS FC Bistriţa 3-0 (Nu se disputa)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj sta.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18