VIDEO Messi a adus victoria Barcelonei in El Clasico si a ajuns la 500 de goluri in tricoul catalanilor!

Barcelona si Real Madrid s-au duelat duminica, pe Santiago Bernabeu, in cadrul etapei cu numarul 33 din La Liga.

Madrilenii au deschis scorul in minutul 28, prin reusita lui Casemiro, dar dupa doar cinci minute, Rakitic ii paseaza decisiv lui Messi, care restabileste egalitatea si inchide prima repriza la scorul de 1-1.

In partea secunda a jocului, Rakitic o duce in avantaj pe Barcelona, dupa reusita din minutul 73, dar nu pentru mult timp. Rodriguez primeste o pasa de la Marcelo, pe care o fructifica si inscrie, restabilit iar egalitatea la scorul de 2-2.

In prelungirile partidei, Messi inscrie din pasa lui Alba si inchide jocul la scorul de 3-2 pentru Barcelona, reusind sa ajunga la 500 de goluri marcate in tricoul catalanilor.

Astfel, Barcelona a urcat pe prima pozitie din La Liga, cu 75 de puncte, la egalitate cu Real Madrid. Podiumul este completat de Atletico Madrid cu 68 de puncte.

Real Madrid: Keylor – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Luis Suárez, Paco Alcácer