Din cauza zapezii, echipa nu a ajuns in timp regulamentar la meci si poate fi exclusa din Liga a III-a pentru a doua neprezentare! „Au depus documente la Politie si trag sperante ca meciul va fi reprogramat”

Atletico Vaslui a ajuns la meciul de la Aerostar Bacau, din etapa a 24-a a Ligii a 3-a, cu 25 de minute intarziere, moment in care arbitrul fluierase deja de 10 minute finalul partidei. Reprezentantii echipei vasluiene au invocat ca au fost opriti pe drum de doua echipaje de politie, din cauza carosabilului acoperit de zapada. Daca FRF nu va reprograma meciul, Atletico Vaslui risca excluderea din campionat, deoarece este la a doua abatere.

Corespondentul local, Cristi Lappa, ne-a informat, in cadrul emisiunii „Trafic sport”: „Echipa nu a putut ajunge la timp pentru ca a fost nevoie sa fie degajat carosabilul de zapada.

Din informatiile mele, dupa o discutie cu delegatul echipei, care a depus o serie de documente la Politie, partida are mari sanse sa fie reprogramata.

In etapa a 21-a din Liga 3, Atletico Vaslui a anuntat ca nu poate orgniza meciul de pe teren propriu cu CSM Roman, astfel ca vasluienii au pierdut la ”masa verde”. In etapa urmatoare, intr-o deplasare la Bacau, cu SC Bacau, Atletico Vaslui s-a prezentat doar cu sapte jucatori. Meciul a fost intrerupt in minutul 17, la scorul de 4-0 pentru gazde, dupa ce Atletico a ramas in sase jucatori.