Reghe si MM i-au raspuns lui Contra: „Despre capra discutam la Revelion. FCD este in play-off datorita corectitudinii noastre!”

Antrenorul si directorul sportiv al FCSB-ului i-au raspuns lui Cosmin Contra dupa acuzele dure facute de acesta la capatul meciului cu CS U Craiova, scor 2-2. Tehnicianul lui Dinamo a insinuat faptul ca CS U nu si-ar fi aparat corect sansele cu FCSB, iar replica ros-albastrilor nu a intarziat sa apara. DETALII AICI


Contra spune ca meciul nostru cu Craiova a fost aranjat. Asa am inteles din ce a spus el. Nu vreau sa discut despre capra, discutam asta la revelion, cam atunci sunt obiceiurile astea.

Vreau sa-i improspatez memoria antrenorului lui FCD si sa ii spun ca FCD este in play-off in exclusivitate datorita corectitudinii clubului nostru. Daca noi pierdem la Medias, FCD nu mai era in play-off si nu mai visa la titlu” , a declarat Mihai Stoica conform TV Dolce Sport.

Chiar ii dau dreptate lui Sumudica. A spus inaintea meciului cu CFR ca pentru el este importanta semifinala din Cupa Romaniei si este adevarat, are mai multe de castigat de pe urma acestui meci.

Asa puteam si noi sa profitam de momentul Medias si sa facem ce era mai bine pentru clubul nostru, dar am considerat ca cel mai important in fotbal este sa iti respecti meseria” , a spus Laurentiu Reghecampf la conferinta.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1821
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1220
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021