Fed Cup: Romania invinge Marea Britanie si se mentine in Grupa Mondiala II!

UPDATE / Simona Halep si Monica Niculescu au fost invinse de perechea Jocelyn Rae/Laura Robson, scor 6-3, 1-6, 10-8, in ultimul meci al intalnirii dintre Romania si Marea Britanie. Cele doua romance au cedat dupa o ora si cinci minute, astfel ca scorul final al partidei a fost de 3-2 pentru fetele noastre.

UPDATE / Irina Begu invinge cu 6-4, 7-5, iar Romania trece de Marea Britanie si se mentine in Grupa Mondiala II! Urmeaza meciul de dublu, doar pentru palmares

UPDATE / ora 13:35, Begu inchide primul set cu 6-4, dupa 45 de minute!

UPDATE / ora 12:50, a inceput partida dintre Irina Begu si Heather Watson. Pe scaunul capitanului nejucator, de data asta, sta Sorana Cirstea.

UPDATE / Victorie Simona Halep, scor 6-1, 6-3, iar Romania conduce Marea Britanie cu 2-1! Urmeaza meciul Irinei Begu cu Heather Watson.

UPDATE / ora 11:30, set entuziasmant facut de Simona Halep, care face un break la zero si castiga cu 6-1!

UPDATE / ora 11:05, a inceput partida! Monica Niculescu i-a luat locul lui Ilie Nastase pe scanunul de capitan nejucator. Este si Gica Hagi in arena!

A treia intalnire din cadrul partidei Romania – Marea Britanie, din barajul de mentinere in Grupa Mondiala II a Fed Cup, se va disputa intre Simona Halep si Johanna Konta, cu incepere de la ora 11. Dupa primele doua meciuri, scorul este 1-1.

Simona Halep s-a impus in primul meci, 6-4/6-1 cu Heather Watson. In al doilea meci, Johanna Konta a invins-o pe Sorana Cirstea in doua seturi, 6-2/6-3. Begu s-a accidentat si locul ei a fost luat de Sorana.

Oficialii Romaniei vor decide astazi daca Irina va putea juca contra lui Watson, imediat dupa meciul Simonei Halep.