Liderul ligii secunde a pierdut primul meci pe teren propriu din acest sezon!

Juventus Bucuresti, liderul Ligii  II-a, a disputat sambata, pe teren propriu, partida impotriva formatiei UTA Arad, contand pentru etapa cu numarul 30 a esalonului secund.

Scorul a fost deschis inca din minutul 4 de catre Liviu Bajenaru, care a introdus mingea in poarta dintr-o lovitura libera executata la vinclu.

In minutul 34, oaspetii au ratat un penalty prin Alin Gligor, dar Marius Curtuius a egalat in prelungirile primei reprize si a stabilit scorul pauzei, 1-1.

In partea a doua a jocului, Alin Gligor s-a revansat pentru penalty-ul ratat si a inscris in minutul 48, din pasa lui Copil. Astfel, UTA a inchis jocul la scorul de 1-2 si devine prima echipa care invinge in Colentina in acest sezon de campionat.

Juventus Bucuresti ramane liderul incontestabil al Ligii a II-a cu 66 de puncte, urmata de Sepsi cu 54 de puncte, iar UTA inchide podiumul, avand cu un punct mai putin.

Echipele de start

Juventus: Stoian – Beţa, Wallace, Morariu, Carabela – Fl. Ştefan, Bărbulescu (cpt.) – Călinţaru, Băjenaru, Buhăescu – Chipirliu
Rezerve: Brie – Neag, Bustea, Hurdubei, Mareş, Mihăescu, Al. Roşca
Antrenor: Daniel Opriţa

UTA: Bg. Miron – Adili, Al. Manea, Gligor (cpt.), Copaci – Stahl, I. Tănase, D. Copil, D. Muntean – Curtuiuş, Piccioni
Rezerve: Al. Barna – Filaret, Vîlceanu, Andor, Strătilă, Jorza, Burlă
Antrenor: Laurenţiu Roşu