EXCLUSIV / Marius Cociu, despre infrangerea de la Sfantu Gheorghe: „Apare o lipsa de concentrare in anumite momente”

Marius Cociu, managerul general al formatiei ASU Poli Timisoara, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre infrangerea suferita vineri, pe terenul celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, cu scorul de 2-1.

„Victoria noastra ar fi fost o surpriza din ceea ce priveste locurile in clasament, dar in ceea ce inseamna jocul, eu creed ca in prima repriza am prestat un joc mai eficient decat al lor, am si condus si putem spune ca putea fi cel putin 2-0.

Baietii au jucat foarte bine in prima repriza si din pacate, in cinci minute s-au inscris cele doua goluri ale adversarilor. Apare o lipsa de concentrare in anumite momente de care jucatorii cu experienta profita.

Miercuri vine Juventus, pe Stadionul Stiinta. E un joc pe care il tratam cu aceeasi seriozitate cu care tratam orice joc. Nu putem spune ca ne luam masuri in plus pentru ca vine Juventus.”, a declarat Marius Cociu, in cadrul emisiunii „Fotbal la matineu”.