REZULTATE / Liga a III-a, etapele 21 (s2, s4) si 24 (s1, s3, s5). Hermannstadt a dat 9 cu Iernut, iar Jucu, „doar” 7 cu ASA 2! Ndoye a debutat cu dreptul ca „principal” la Cetate Deva!

Liga a III-a a gazduit vineri si sambata, etapele 21 si 24 ale celor cinci serii din aceasta competitie. SCM Pitesti o intalnit-o pe Urban Titu, echipa de la coada clasamentului, iar satelitii echipelor Poli Timisoara si Pandurii Targu Jiu s-au duelat pe terenul primei formatii mentionate.

 

Programul rundei

Seria I, etapa 24

Vineri, 21 aprilie
Aerostar Bacau – Atletico Vaslui. Echipa oaspete nu a ajuns la meci in timp regulamentar si arbitrul a fluierat finalul jocului dupa 15 minute de asteptat. 

Sambata, 22 aprilie
Sport Club Bacau – ACS Olimpia 2010 Rm. Sărat 1-0
CS Sporting Lieşti – CS Ştiinţa Miroslava (meciul a fost amanat pentru duminica, ora 17:00)
ACS Olimpic Cetate Rasnov – CSM Paşcani 2-1
Sportul Chiscani – AFC Hărman 1-2
AFC Metalosport Galaţi – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
CS Avântul Valea Mărului – AFC Odorheiu Secuiesc 0-0
CSM Roman sta.

Seria a II-a, etapa 21

Vineri, 21 aprilie
Dinamo Bucuresti II – CS Tunari 2-1
Metaloglobus – CSM Oltenita 1-0

Sambata, 22 aprilie
Viitorul Domnesti – Petrolistul Boldesti 4-1
Delta Dobrogea Tulcea – Astra II 2-1
Inainte Modelu – Viitorul II 2-3
Axiopolis Cernavoda – Unirea Slobozia 2-0
Popesti Leordeni – Arsenal Malu 3-0 (Giurgiuvenii s-au retras din competitie)

Seria a III-a, etapa 24

Vineri, 21 aprilie
SCM Pitesti – Urban Titu 3-0
ACSO Filiasi – Sporting Rosiori 0-0

Sambata, 22 aprilie
Concordia Chiajna – CS U Craiova II 5-2
Aninoasa – Atletic Bradu 1-4
Steaua II – Sirineasa 0-0
Alexandria – Voluntari II 2-1
CS Podari – Flacara Moreni 0-3 (Doljenii s-au retras din competitie)
CS Mioveni II sta.

Seria a IV-a, etapa 21

Vineri, 21 aprilie
ACS Poli Timișoara 2 – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 4-0
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Performanţa Ighiu 1-1
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Municipal Lugoj 1-2
CNS Cetate Deva – CSM Scolar Resita 2-1
CS Millenium Giarmata – ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 3-1

Sambata, 22 aprilie
Industria Galda – National Sebis 1-0
Gloria Lunca Teuz Cermei – Ripensia Timisoara 0-4

Seria a V-a, etapa 24

Vineri, 21 aprilie
CS Unirea Jucu – AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 7-0
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – CS Osorhei 3-0
CS FC Zalău – CF Metalurgistul Cugir 1939 2-4
AFC Hermannstadt – CS Iernut 9-0
CS Gaz Metan 2 Mediaş – CSM Avantul Reghin 1-1

Sambata, 22 aprilie
ACS Comunal Recolta Dorolț – CS Viitorul Ulmeni 2-3
FC Bistriţa – Unirea Dej 0-3. Gazdele s-au retras din campionat si pierde la „masa verde” toate partidele din retur.
ACS Fotbal Comuna Recea sta.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB442129
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342113
7Dinamo Bucuresti33219
8CSM Poli Iasi2721-3
9ACS Poli Timisoara2521-12
10Concordia Chiajna24220
11FC Voluntari2221-8
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1521-24
14Juventus Bucuresti921-30