Stefan Odoroaba, dupa infrangerea de la Suceava: „O sa se faca memoriu impotriva arbitrului”

Stefan Odoroaba, tehnicianul formatiei Academica Clinceni, a vorbit despre infrangerea de pe terenul celor de la Foresta Suceava.

Sucevenii au deschis scorul in minutul 88, printr-o lovitura de pedeapsa transformata de catre Vraciu, iar in prelungirile partidei, Rusu a inscris si el si a stabilit scorul partidei, 2-0 pentru Foresta Suceava.

Antrenorul ilfovenilor s-a declarat dezamagit de greseala fatala de arbitraj, care a adus victoria gazdelor, si a marturisit ca elevii sai au vrut sa iasa de pe teren, insa, i-a convins ca aceasta nu este o solutie.

„A fost un meci care curgea spre 0-0, pana a intervenit domnul arbitru, care a dat penalty din nimic. O sa se faca memoriu impotriva arbitrului. Eu ii felicit pe baieti ca, dupa rusinea cu Juventus, au venit si au dat ce au avut mai bun si au fost o echipa in adevaratul sens, dar nu am cum sa antrenez greselile de arbitraj.

Nu se poate sa primim impotriva noastra un penalty care nu s-a vazut de nicaieri, din nicio pozitie. Prima reactie a jucatorilor a fost sa iasa de pe teren. Nici ei nu au inteles de ce s-a acordat penalty la o faza la care nu a fost niciun contact. Am avut o discutie de un minut cu ei pe teren si au inteles ca trebuie sa revina, ca nu avem ce sa facem, ca nu era o solutie sa iesim de pe teren.

Neaparat trebuie o victorie cu Satu Mare, altfel nu mai avem explicatii.”, a declarat stefan Odoroaba pentru IlfovSport.