REZULTATE / Liga 3, etapa 18 (s2, s4) si 20 (s1, s3, s5). SCM Pitesti a umilit pe Voluntari 2! Alexandria a egalat in opt oameni, iar Concordia s-a chinuit cu Sirineasa

In acest weekend, partidele din Liga a III-a care se vor disputa sambata vor incepe la ora 15:00, iar cele care se vor disputa duminica vor incepe la ora 17:00, ora la care se vor desfasura si urmatoarele sase etape.

PROGRAM

SERIA I

Vineri
ora 15:00, ACS Olimpia 2010 Rm. Sarat – Atletico Vaslui 5-0
ora 15:00, CSM Roman – CS Stiinta Miroslava 2-3
ora 15:00, CS Aerostar Bacau – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1

Sambata
17:00, Sport Club Bacau – CSM Pascani 3-1
17:00, CS Sporting Liesti – AFC Odorheiu Secuiesc 5-0
17:00, ACS Olimpic Cetate Rasnov – CS Avantul Valea Marului 1-1
17:00, Sportul Chiscani – AFC Metalosport Galati 0-1

AFC Harman, sta

SERIA II

Vineri
15:00, SC FC Metaloglobus SA – FC Dinamo 1948 SA Bucuresti 2 1-0
15:00, AFC Astra 2 – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 1-2

Sambata
17:00, CS Viitorul Domnesti – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 5-1
17:00, CS Petrolistul Boldesti – ACS Inainte Modelu 2-5
17:00, CS Tunari – SC Popesti Leordeni 1-1
17:00, Fotbal Club Viitorul 2 SA – CSM Oltenita 1-2

AS Arsenal Malu – AFC Unirea 04 Slobozia 0-3, „masa verde”. Arsenal Malu s-a retras din campionat in pauza de iarna si va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.

SERIA III

Vineri
15:00, Club Sportiv U Craiova SA 2 – CS Atletic Bradu 4-2
15:00, SCM Pitesti – FC Voluntari 4-1

Sambata
17:00, ACS URBAN Titu – CS Mioveni II 1-3
17:00, CS Concordia Chiajna 2 – ACS Sirineasa 3-2
17:00, FC Aninoasa – CSM Flacăra Moreni 0-2
17:00, SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACSO Filiasi 2-2
17:00, FCM Alexandria – CS Podari 3-3

CS Sporting Rosiori 2008

SERIA IV

Vineri
15:00, CS Millenium Giarmata – ACS Industria Galda 1-3
15:00, ACS Poli Timisoara 2 – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
15:00, CS Pandurii Lignitul Targu Jiu 2 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-1
15:00, CS National Sebis – CS Gloria Lunca Teuz Cermeio 4-0
15:00, CS Municipal Lugoj – ACS UTA Batrana Doamna 2 2-0

Sambata
17:00, CS Performanta Ighiu – CNS Cetate Deva 1-0
17:00, AS FC Ripensia Timisoara – CSM Scolar Resita 1-1

SERIA V

Vineri
15:00, AS FC ASA 2013 Targu Mures 2 – CS Osorhei 0-2
15:00, CS Unirea Jucu – CS Iernut 3-0
15:00, CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – CS Viitorul Ulmeni 1-1
15:00, CS FC Zalau – FC Unirea Dej 2-0
15:00, CS Gaz Metan 2 Medias – ACS Comunal Recolta Dorolt 2-3

Sambata
17:00, ACS Fotbal Comuna Recea – CSM Avantul Reghin 4-2
17:00, AFC Hermannstadt – ACS FC Bistrita 3-0

CF Metalurgistul Cugir 1939 sta

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna20190
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti919-25