REZULTATE / Etapa a 3-a din play-off-ul si play-out-ul Ligii 1. Viitorul si FCSB s-au desprins in frunte! CFR-ul a readus-o pe Craiova cu picioarele pe pamant. Dinamo si Astra, deceptiile rundei!

Ca de fiecare data, etapa se va desfasura pe durata a 4 zile. Vom avea parte de una dintre cele mai importante runde, una in care se intalnesc campioana Astra si liderul la zi, Viitorul, precum si, pentru prima data, FCSB, fosta Steaua, si Dinamo.

PLAY-OFF

sambata

FINAL / CS Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-4 (Gustavo 49 / C. Deac ’18, ’73, Păun ’20 şi Gomelt ’69)

ECHIPELE DE START:

CS Universitatea Craiova: Calancea – Dimitrov, Screciu, Kelici, Briceag (Bucurică ’29) – Mateiu (Markovic ’79), Zlatinski, Băluţă (Jazvici ’71) – Gustavo, Ivan, Bancu.

CFR Cluj: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora – Nascimento (L. Rus ’63), Gomelt – C. Deac, Păun (Antal ’71), Nouvier – Omrani (D. Roman ’81)

______________________________________________________________________________

duminica

LIVE / FCSB – Dinamo 2-1 (Alibec 11, Boldrin 75 / Nemec 55)

ECHIPELE DE START:

FCSB: Fl. Niță – Pleașcă, Pintilii, Moke, Momcilovici – Muniru, Ov. Popescu – Enache, Fl. Tănase, De Amorim – Alibec (cpt)
Antrenor: L. Reghecampf

Dinamo: Cerniauskas – Romera, M. Popescu, Nedelcearu, St. Filip – Busuladzici, Mahlangu – Hanca, Bawab, M. Oliva – Nemec
Antrenor: C. Contra

______________________________________________________________________________

luni

FINAL / Astra Giurgiu – FC Viitorul 1-2 (Florea ’39 / Chițu ’13, Săpunaru ’20 – autogol)

ECHIPELE DE START:

Astra: Ivanov – Oros, Săpunaru, Fabricio – Stan, Seto, Lovin, Morais – Ioniță, Budescu – Buș

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Țîru, Boli, Ganea – Roșu, Nedelcu, Purece – Chițu, Coman, Vînă

PLAY-OUT

vineri

FINAL / Concordia Chiajna – Pandurii 0-1 (Firtulescu 52)

ECHIPELE DE START:

Chiajna: Drăghia – Koenders, Melinte, Dobrosavlevici, D. Popescu – Serediuc, Albu, Răsdan, Herea – Pena, V. Alexandru

Pandurii: Stanca – Nwabueze, Ene, Fl. Ilie, Bușu – Cioinac, Zaina – Surugiu, Stana, Firțulescu – Negruț

___________________________________________________________________________

FINAL / FC Botosani – ASA Tg.Mures 2-0 (Golofca 51, Vasvari 59)

ECHIPELE DE START:

Botoșani: Cobrea – Ungurușan, Cucu, Burcă, Mușat – Vașvari, Juncănaru – M. Roman, Moruțan, Golofca – Elek

ASA Tg. Mureș: Pap – Velayos, Rougalas, M. Constantin, Nicoliță – G. Mureșan, Gorobsov – C.Rus, E. Dică, Andre – Bâtfoi


sambata

FINAL / CSM Poli Iasi – ACS Poli Timisoara 1-0 (Bole ’46)

ECHIPELE DE START:

CSM Poli Iași: Grahovac – Bosoi, Mihălache, Frăsinescu, Țigănașu – Bole, Răuță, Mitic, Ștefănescu – Cristea, Golubovic

Poli Timișoara: Straton – Străuț, Cînu, Scutaru, Șeroni – Artean, Soljic – Bărbuț, Croitoru, Fucek – Almeida


duminica

FINAL / FC Voluntari – Gaz Metan Medias 2-2 (Vodut 27, Marinescu 85 / Buziuc 42, Cristea 90+3)

ECHIPELE DE START:

FC Voluntari: Gavrilaș – Filipov, Maftei, Spahija, Acsinte – C. Lazăr, Novac – Ivanovici, Cernat, Popadiuc – Voduț

Gaz Metan: Greab – V. Crețu, Trtovac, R. Zaharia, Rugasevic – I. Cristea, Tahar, Bic – Eric, Buziuc – Sikorski

CLASAMENTELE

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13