Simona Halep, eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Miami

Simona Halep a fost invinsa miercuri, de catre Johanna Konta, dupa doua ore si 40 de minute de joc. Romanca a pierdut cu scorul de 6-3, 6-7, 2-6 si a parasit turneul de la Miami.

UPDATE 22:40 / Simona Halep paraseste turneul de la Miami, dupa ce a fost invinsa in ultimul set cu scorul de 6-2.

UPDATE 22:00 / Halep pierde in tie-break cu 7-9 si meciul intra in setul decisiv.

UPDATE 21:45 / Simona ajunge in al doilea set la scorul de 6-6 si meciul merge in tie-break.

UPDATE 21:15 / Romanca a egalat-o pe Konta, dupa ce a fost condusa cu 3-0 in setul al doilea.

UPDATE 20:50 / Simona Halep a castigat primul set cu scorul de 6-3, dupa ce a condus pe tot parcursul acestuia.

Stirea initiala

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Miami, unde o va intalni pe Johanna Konta, miercuri, de la ora 20:00.

Sportiva romanca a marturisit ca adversara sa, aflata pe locul 11 WTA,  este o jucatoare buna, aflata intr-o forma extraordinara, dar promite ca va face tot posibilul sa o invinga, pentru a se califica in semifinalele competitiei.

„Cred ca am condus foarte mult acolo si am pierdut meciul, insa va fi o noua partida. Este o jucatoare foarte buna, are o forma extraordinara acum, joaca in top 10, a ajuns si ea. A avut rezultate foarte bune, insa va fi un meci bun din punctul meu de vedere si o sa dau tot ce pot ca sa castig”, a declarat Simona Halep, potrivit Digi Sport.