REZULTATE / Liga a II-a, etapa 26. Juventus, probabil scorul campionatului pe terenul Academicii! Chipirliu a marcat de 6 ori si l-a egalat pe Hadnaghy in topul golgheterilor! FC Brasov a urcat pe locul secund

Liga a II-a a gazduit etapa cu numarul 26 pe parcursul a trei zile, cand Sepsi s-a duelat cu Olimpia Satu Mare,  iar Academica Clinceni a fost umilita de liderul Juventus.

Programul complet

Sâmbătă, 25 martie

FINAL / Afumați – Dunarea Calarasi 1-2 (Olariu ’89 / Cristea ’34, Puscas ’46)
FINAL / Mioveni – Balotesti 3-0 (Stoica ’41, Galan ’80, Staicu ’86)
FINAL / Dacia Unirea Braila – Chindia Targoviste 0-2 (Mihai ’74, Stoica ’89)
FINAL / Sepsi Sfantu Gheorghe – Olimpia Satu Mare 3-1 (Hadnagy ’18, ’69, Ghinga ’38/ Pop ’20)

Duminică, 26 martie

FINAL / Academica Clinceni – Juventus Bucuresti 0-7 (Chipirliu 2, 11, 27, 37, 64 si 90, Buhaescu 87)

Luni, 27 martie

FINAL / FC Brasov – ASU Politehnica Timisoara 2-0 (Tugui – autogol ’31, Mera – autogol ’76)

CLASAMENTUL

Nu se disputa:

Foresta Suceava – Ramnicu Valcea 3-0, la „masa verde”, oaspetii retragandu-se in pauza de iarna
Luceafarul Oradea – Unirea Tarlungeni 3-0, la „masa verde”, oaspetii retragandu-se in pauza de iarna

UTA Batrana Doamna si Metalul Resita stau din cauza retragerii echipelor Soimii Pancota si ACS Berceni, in tur