REZULTATE / Liga a III-a, etapele 17 si 19. Satelitii a patru echipe din Liga I s-au intalnit in doua meciuri ale acestei runde

Liga a III-a a gazduit etapele 17 si 19 incepand de vineri, cand Gaz Metan Medias II s-a duelat cu ASA Targu Mures II, si a continuat sambata, cu majoritatea meciurilor, printre care alt meci al satelitilor a doua echipe din Liga I si anume, Voluntari si Concordia Chiajna.

Meciurile s-au  disputat de la ora 15:00.

 

Seria I, etapa 19

Vineri, 24 martie
CSM Pascani – CSM Roman 4-3

Sambata, 25 martie
Stiinta Miroslava – Atletico Vaslui 5-0
AFC Harman – Sport Club Bacau 3-0
AFC Odorheiu Secuiesc – Aerostar Bacau 0-1
CS Avantul Valea Marului – Sporting Liesti 3-2
AFC Metalosport Galati – Olimpic Cetate Rasnov 1-1
Sportul Chiscani – Olimpia Ramnicu Sarat 2-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc sta.

Seria a II-a, etapa 17

Vineri, 24 martie
Înainte Modelu – Viitorul Domnești 0-1

Sambata, 25 martie
Delta Dobrogra Tulcea – Dinamo II 3-0
Popești-Leordeni – Petrolistul Boldești 2-1
Axiopolis Cernavodă – CS Tunari 0-1
CSM Oltenița – Astra II 1-1
Unirea Slobozia – Viitorul II – meciul a fost reprogramat pentru data de 12 aprilie
Arsenal Malu – Metaloglobus 0-3

Seria a III-a, etapa 19

Vineri 24, martie
Mioveni II – Atletic Bradu 0-1
Șirineasa – Urban Titu 1-1

Sambata, 25 martie
Voluntari II – Concordia Chiajna II 2-1
Flacăra Moreni – SCM Pitești 0-0
Sporting Roșiori – Aninoasa 0-1
Podari – Steaua II 1-0
Alexandria – CS U Craiova II 1-1
Filiași sta.

Seria a IV-a, etapa 17

Vineri, 24 martie
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Industria Galda 0-2
AFC Unirea Alba Iulia – ACS Poli Timisoara II 5-2
CNS Cetate Deva – National Sebis 1-0

Sambata, 25 martie
Gloria Lunca Teuz Cernei – Pandurii Targu Jiu II 2-2
UTA Batrana Doamna II – Performanta Ighiu 2-2
CSM Scolar Resita – Municipal Lugoj 3-0
Ripensia Timisoara – Millenium Giarmata 3-2

Seria a V-a, etapa 19

Vineri, 24 martie
Metalurgistul Cugir – CS Osorhei 3-1
FC Bistrita – FC Zalau 1-3
Gaz Metan Medias II – ASA Targu Mures II 5-2

Sambata, 25 martie
Avantul Reghin – Unirea Jucu 0-0
Viitorul Ulmeni – Comuna Recea 1-1
Unirea Dej – Sanatatea Servicii Publice Cluj 1-1
Comunal Recolta Dorolt – AFC Hermannstadt 1-3
CS Iernut – sta.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj19712
2FC Botosani1678
3CS U Craiova1576
4FCSB1574
5Dinamo Bucuresti1274
6Astra Giurgiu1273
7ACS Poli Timisoara107-1
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari87-2
10OSK Sf Gheorghe67-7
11FC Viitorul57-3
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna27-5
14Juventus Bucuresti27-7