REZULTATE / Liga a III-a, etapele 16 si 18. Pascaniul a marcat o caruta de goluri la Vaslui! Man a dat gol pentru Steaua II. Meciul de la Recea, amanat o zi din cauza ploii torentiale

Liga a III-a va gazdui vineri si sambata etapele 16 și 18 ale celor cinci serii, in care satelitul Concordiei va incerca sa se revanseze dupa scorul umilitor din tur cu Flacara Moreni, Comuna Recea poate urca pe primul loc daca invinge si Hermannstadt se incurca cu Gaz Metan, iar echipa lui Nicolae Dica intalneste echipa de pe locul 3, insa fara miza, pentru ca are 15 puncte avans.

Programul complet:

Seria I, etapa 18

Vineri, 17 martie
ACS Olimpia 2010 Rm. Sărat – CS Ştiinţa Miroslava 0-2
Atletico Vaslui – CSM Paşcani 1-5
CSM Roman – AFC Hărman 0-3
CS Aerostar Bacău – CS Avântul Valea Mărului 1-0

Sambata, 18 martie
Sport Club Bacau – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3
CS Sporting Lieşti – AFC Metalosport Galaţi 1-0
ACS Olimpic Cetate Rasnov – Sportul Chiscani 3-1
AFC Odorheiu Secuiesc sta.

Seria a II-a, etapa 16

Vineri, 17 martie
SC FC Metaloglobus – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 1-1
FC Dinamo 1948 SA Bucuresti 2 – ACS Inainte Modelu 2-1
AFC Astra 2 – AFC Unirea Slobozia 2-1

Sambata, 18 martie
CS Viitorul Domneşti – SC Popeşti Leordeni 1-0
CS Petrolistul Boldești – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 1-2
CS Tunari – CSM Olteniţa 1-0
Fotbal Club Viitorul 2 – AS Arsenal Malu 3-0 – Nu se dispută, giurgiuvenii s-au retras din campionat.

Seria a III-a, etapa 18

Vineri, 17 martie
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CS Mioveni 2 3-0
CS Atletic Bradu – ACS Șirineasa 3-1
CS CONCORDIA Chiajna 2 – CSM Flacăra Moreni 2-1
SCM Pitesti – CS Sporting Rosiori 4-0

Sambata, 18 martie
ACS URBAN Titu – FC Voluntari 2 1-1
FC Aninoasa – ACSO Filiaşi 0-0
SC FC Steaua București SA 2 – FCM Alexandria 2-1
CS Podari sta.

Seria a IV-a, etapa 16

Vineri, 17 martie
CS Millenium Giarmata – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1
ACS Poli Timișoara 2 – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 – CNS Cetate Deva 1-2
CS National Sebiş – ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 1-1
CS Municipal Lugoj – AS FC Ripensia Timișoara 0-0

Sambata, 18 martie
ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 1-0
CS Performanţa Ighiu – CSM Scolar Resita 0-0

Seria a V-a, etapa 18

Vineri, 17 martie
AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 – CF Metalurgistul Cugir 1939 1-3
CS Osorhei – CS Iernut 2-1
CS Unirea Jucu – CS Viitorul Ulmeni 4-1
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – ACS FC Bistrita 1-1
CS FC Zalău – ACS Comunal Recolta Dorolț 1-1

Sambata, 18 martie
ACS Fotbal Comuna Recea – FC Unirea Dej. Meciul a fost amanat pentru duminica, ora 15:00, din cauza terenului impracticabil, plin de apa. La Recea ploua incontinuu si s-ar putea ca partida sa nu se dispute nici duminica si sa fie reprogramata pentru o alta data.

 

 

 

 

 

 

AFC Hermannstadt – CS Gaz Metan 2 Mediaş 3-0
CSM Avantul Reghin sta.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FC Botosani1367
3CS U Craiova1264
4Astra Giurgiu1273
5FCSB1263
6Dinamo Bucuresti963
7CSM Poli Iasi97-2
8FC Voluntari860
9ACS Poli Timisoara76-3
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias46-8
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti26-6