FINAL / Viitorul – Dinamo 0-0. Al patrulea duel consecutiv din care echipa lui Gica Hagi scapa neinvinsa!

FC Viitorul a gazduit-o pe Dinamo luni, in ultimul meci al primei etape din play-off-ul Ligii I.

Prima repriza a fost controlata fara prea multe probleme de echipa lui Hagi, care si-a creat cateva ocazii rarisime. Si dupa pauza tot elevii lui Hagi au fost mai activi, insa nu au reusit sa schimbe tabela. In schimb, finalul de meci i-a apartinut lui Dinamo, dupa cateva faze fixe, insa mingea nu a vrut sa intre nici in poarta constantenilor.

In sezonul regulat, cele doua formatii au remizat in tur, cu scorul de 1-1, iar in retur Viitorul a obtinut victoria, cu scorul de 2-1.

Echipe lui Gheorghe Hagi a incheiat sezonul pe primul loc in clasamentul Ligii I, in timp ce Dinamo a reusit sa fie ultima echipa calificata in play-off, terminand pe locul 6.

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar (cpt), Țîru, Boli, Cr. Ganea – N. Roșu, Nedelcu, Vînă – Purece, A. Chițu, Fl. Coman
Antrenor: Gheorghe Hagi

Dinamo: Penedo Cano – Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – D. Nistor, Busuladzic, Palic (cpt) – Hanca, Nemec, Bumba
Antrenor: Cosmin Contra