REZULTATE / Liga a III-a, etapele 15 si 17. Set la 0 pe stadionul ”Jean Padureanu”, dupa ce la pauza tabela arata 0-0!

Liga a III-a a gazduit etapele 15 si 17 incepand de vineri, cand satelitul dinamovist a invins in Ilfov, si sambata, cand Viitorul II a pierdut in fata liderului grupei.

Seria I, etapa 17

Vineri, 10 martie
15:00 CSM Paşcani (IS) – CS Stiinta Miroslava (IS) 0-3

Sambata, 11 martie
15:00 AFC Hărman – Atletico Vaslui 4-0
15:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Roman 3-3
15:00 AFC Odorheiu Secuiesc – Sport Club Bacau 2-1
15:00 AFC Metalosport Galaţi – CS Aerostar Bacău 0-2
15:00 Sportul Chiscani – CS Sporting Liesti 1-1
15:00 ACS Olimpic Cetate Rasnov – ACS Olimpia 2010 Rm. Sărat 2-1
CS Avântul Valea Mărului sta.

Seria a II-a, etapa 15

Vineri, 10 martie
15:00 ACS Inainte Modelu – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 1-4
15:00 SC Popeşti Leordeni – FC Dinamo 1948 SA Bucuresti 2 2-3

Sambata, 11 martie
15:00 CSA Axiopolis Sport Cernavoda – CS Viitorul Domneşti 1-2
15:00 CSM Olteniţa – CS Petrolistul Boldești 1-0
15:00 AFC Unirea 04 Slobozia – CS Tunari 0-0
15:00 Fotbal Club Viitorul 2 SA – SC FC Metaloglobus SA 0-2
Arsenal Malu – Astra 2 0-3. Arsenal Malu s-a retras din campionat in pauza de iarna si va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.

Seria a III-a, etapa 17

Vineri, 10 martie
15:00 ACS Șirineasa – CS Mioveni 2 1-3
15:00 FC Voluntari 2 – CS Atletic Bradu 1-1
15:00 ACSO Filiaşi – SCM Pitesti 1-3

Sambata, 11 martie
15:00 CSM Flacăra Moreni – ACS URBAN Titu 1-0
15:00 CS Sporting Rosiori 2008 – CS CONCORDIA Chiajna 2 2-2
15:00 CS Podari – FC Aninoasa 0-3
15:00 SC FC Steaua București SA 2 – Club Sportiv U Craiova SA 2 0-0
FCM Alexandria sta.

Seria a IV-a, etapa 15

Joi, 9 martie
15:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 1-0

Vineri, 10 martie
15:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-2
15:00 CNS Cetate Deva – ACS Poli Timișoara 2 2-0
15:00 CS Municipal Lugoj – CS Millenium Giarmata 2-0

Sambata, 11 martie
15:00 CS Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Industria Galda 0-0
15:00 CSM Scolar Resita – CS National Sebiş 3-1
15:00 AS FC Ripensia Timișoara – CS Performanţa Ighiu 2-1

Seria a V-a, etapa 17

Vineri, 10 martie
15:00 ACS FC Bistrita – ACS Fotbal Comuna Recea 0-6
15:00 CS Gaz Metan 2 Mediaş – CS FC Zalău 2-1

Sambata, 11 martie
15:00 CS Iernut – CF Metalurgistul Cugir 1939 2-3
15:00 CSM Avantul Reghin – CS Osorhei 3-1
15:00 FC Unirea Dej – CS Unirea Jucu 1-0
15:00 ACS Comunal Recolta Dorolț – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj 0-1
15:00 AFC Hermannstadt – AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 0-1
CS Viitorul Ulmeni sta.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20