FINAL / Steaua – ASA Targu Mures 1-1. Prestatie modesta a vicecampioanei! ASA-ul a aratat ca nu-si merita locul din clasament

Steaua a disputat sambata ultima partida din sezonul regulat, pe Arena Nationala, impotriva formatiei ASA Targu Mures. Partida s-a terminat cu scorul de 1-1, rezultat identic cu cel stabilit in tur.

Introdus in teren in partea secunda a meciului, Eddy Gnohere a marcat al doilea sau gol la echipa din cartierul Berceni, in minutul 73. Denis Alibec a ratat un penalty, la 0-0, dar a oferit pasa de gol. Marius Constantin a deschis scorul din penalty, in minutul 65.

Dupa aceasta ultima etapa din sezonul regulat, Steaua ocupa locul 2, cu 47 de puncte, la 4 lungimi sub liderul Viitorul, care are si un meci in minus. ASA a ramas ultima in Liga 1, cu 12 puncte.

Steaua: Stăncioiu – Popescu, Bălașa, Moke, Momcilovic – Pintilii, Sulley – Jakolis, Tănase, De Amorim – Alibec
Rezerve: Poiană, Tudorie, Pleașcă, Mihalcea, Achim, Boldrin, Gnohere

ASA Târgu Mureș: Pap – Velayos, Rouglakas, Constantin, Mendy – Mureșan – Balgiu, Ferfelea – Nicoliță, Bâtfoi, Sin
Rezerve: Moga, Bucur, Dică, Rus, Lemnaru, Petriș, Andre