Liga a III-a a revenit! Rezultatele si marcatorii etapelor 14 si 16. Arsenal Malu, prima echipa care s-a retras in iarna

Liga a III-a s-a reluat vineri, 3 martie, de la ora 15:00, cu etapele 14 si 16, primele din 2017. Seriile I, III si V si-au disputat etapa cu numarul 16, in timp ce seriile II si IV, etapa cu numarul 14. 22 de meciuri s-au desfasurat vineri, iar restul de 13, sambata.

 

PROGRAM

 

Seria I, etapa 16

Vineri, 3 martie

ACS Olimpia 2010 Rm. Sărat – CSM Paşcani 2-1
Atletico Vaslui – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
CSM Roman – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1
CS Aerostar Bacău – Sportul Chiscani 3-1

Sambata, 4 martie

CS Stiinta Miroslava – AFC Hărman 3-3
Sport Club Bacau – CS Avântul Valea Mărului 0-1
CS Sporting Liesti – ACS Olimpic Cetate Rasnov 0-1
AFC Metalosport Galaţi sta.

CLASAMENT

Seria a II-a, etapa 14

Vineri, 3 martie

Metaloglobus – Înainte Modelu 1-0
Astra II – Viitorul II 2-2

Sambata, 4 martie

Delta Dobrogea Tulcea – Popești-Leordeni 2-2
Dinamo II – Axiopolis Cernavodă 2-2
Viitorul Domnești – CSM Oltenița 0-1
Petrolistul Boldești – Unirea Slobozia 1-2
CS Tunari – Arsenal Malu 3-0 echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat in pauza de iarna si va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”.

CLASAMENT

Seria a III-a, etapa 16

Vineri, 3 martie

CS U Craiova II – Șirineasa 2-1
Mioveni II – Voluntari II 0-1
Atletic Bradu – Flacăra Moreni 1-2
Concordia Chiajna II – Filiași 6-2
SCM Pitești – CS Podari 4-0

Sambata, 4 martie

Urban Titu – Sporting Roșiori 0-2
Aninoasa – Alexandria 1-1
Steaua București II sta.

CLASAMENT

Seria a IV-a, etapa 14

Vineri, 3 martie

CS Millenium Giarmata – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-0
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-0
ACS Poli Timișoara 2 – ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 0-2
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 – CSM Scolar Resita 2-1
CS National Sebiş – AS FC Ripensia Timișoara 4-3

Sambata, 4 martie

ACS Industria Galda – CNS Cetate Deva 1-0
CS Performanţa Ighiu – CS Municipal Lugoj 0-0

CLASAMENT

Seria a V-a, etapa 16

Vineri, 3 martie

AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 – CS Iernut (MS) 2-1
CF Metalurgistul Cugir 1939 (AB) – CSM Avantul Reghin (MS) 1-0
CS Osorhei (BH) – CS Viitorul Ulmeni (MM) 3-1
CS Unirea Jucu (CJ) – ACS FC Bistrita 3-0
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj (CJ) – CS Gaz Metan 2 Mediaş (SB) 1-1
CS FC Zalău (SJ) – AFC Hermannstadt 0-0

Vineri, 4 martie

ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Comunal Recolta Dorolț 0-0
FC Unirea Dej (CJ) sta.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FC Botosani1367
3CS U Craiova1264
4FCSB1263
5Astra Giurgiu1163
6Dinamo Bucuresti963
7FC Voluntari860
8CSM Poli Iasi86-2
9ACS Poli Timisoara76-3
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias46-8
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti26-6