Luis Enrique, dupa victoria la limita a Barcelonei: „Lumea este libera sa-si arate nemultumirea cum vrea”

Barcelona a disputat duminica, partida din campionat impotriva formatiei Leganes, incheiata cu victoria catalanilor, cu scorul de 2-1.

Messi a reusit sa aduca victoria pe Camp Nou, dupa ce a transformat un penalty in ultimul minut al partidei. Primul gol al catalanilor a fost marcat de acelasi Messi, inca din minutul 4, iar oaspetii au egalat prin Lopez, in minutul 71.

In ciuda faptului ca formatia lui Luis Enrique a obtinut cele trei puncte, fanii i-au fluierat pe jucatori, pentru jocul slab. Tehnicianul este de parere ca acesta nu este un lucru normal, dar fiecare este liber sa-si exprime nemultumirea.

”Stiu ca este dificil, dar in acest moment, fanii nu au de ce sa-i fluiere pe jucatorii mei, ei au nevoie de incurajari.

Spre exemplu, nu inteleg de ce l-au fluierat pe Andre Gomes. Eu sunt de parere ca sa-ti fluieri proprii fotbalisti nu are vreun sens, dar lumea este libera sa-si arate nemultumirea cum vrea”, a declarat Luis Enrique, potrivit Digi Sport.