FINAL / Concordia – Dinamo 2-1. Ilfovenii, la primul meci din acest sezon in care au marcat mai mult de un gol!

Din noiembrie, de la succesul cu Steaua, echipa ilfoveana nu mai castigase un meci in Liga 1! S-a intamplat acum, cu Dan Alexa la timona, scor 2-1, un meci prelungit cu aproape zece minute!

In minutul 31, intrat doar de cateva minute pe teren, Raul Costin nu i-a dat nicio sansa lui Penedo si deschide ascorul din interiorul careului mare. Dinamo a egalat dupa pauza, atunci cad Oliva i-a furat balonul lui Dobrosavlevici si i-a pasat decisiv lui Nemec, care nu a iertat. In minutul 81, Chiajna a inscris golul victoriei prin Cristescu, care a reluat in poarta dupa o respingere in fata a lui Penedo.

Echipele care au evoluat:
​Concordia Chiajna: Bălgrădean (cpt) – Bărboianu, Dobrosavlevici, Melinte, D. Popescu – Răsdan, Bejan – Serediuc, Herea, Val. Munteanu – M. Cristescu
Antrenor: Dan Alexa
Rezerve: Drăghia – Feussi, Răducanu, Grădinaru, Cr. Ciobanu, R. Costin, Fota

Dinamo: Penedo – Ceccarelli, Nedelcearu, Dielna – Romera, Busuladzic, Mahlangu, St. Filip – Hanca, Nemec, Palic (cpt)
Antrenor: Ioan Andone
Rezerve: I. Popescu – M. Popescu, Bawab, D. Popa, M. Oliva, Tîrcoveanu, Bumba