Stefan Radu, eliminat in sferturile de finala ale Cupei Italiei

Lazio Roma a disputat impotriva formatiei Inter Milano, meciul din sferturile de finala ale Cupei Italiei, incheiat cu victoria echipei lui Stefan Radu.

Lazio a invins cu scorul de 2-1 si s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei, unde va juca impotriva echipei castigatoare din cadrul meciului Cesena – AS Roma, care se va disputa miercuri, 1 februarie, de la ora 21:45. In prima semifinala, se vor intalni Napoli si Juventus.

Scorul a fost deschis in minutul 20, de catre Felipe Anderson, care a reusit sa inscrie cu o lovitura de cap. In minutul 55, Inter a ramas in 10 oameni dupa ce Miranda l-a faultat pe Immobile in careu. Arbitrul a dictat penalty, iar Biglia a inscris si a dus scorul la 2-0 pentru Lazio.

Stefan Radu a fost eliminat in minutul 76, incasand cel de-al doilea cartonas galben. Dupa doar 8 minute, Inter Milano a redus din diferenta prin reusita lui Brozovic, care a inchis jocul la scorul de 2-1.

Echipele:

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, Murillo, Miranda, Ansaldi (Medel 58′) – Brozovic, Kondogbia – Candreva, Banega (Joao Mario 46′), Perisic – Palacio (Icardi 46′). Antrenor: Stefano Pioli.

Lazio: Marchetti – Gabarron, De Vrij, Hoedt, Radu – Parolo, Biglia, Murgia (Wallace 78′) – Anderson (Milinkovic-Savic 74′), Immobile, Lulic (J. Lukaku 74′). Antrenor: Simone Inzaghi.