Simona Halep a invins-o pe Ana Konjuh si s-a calificat in turul al III-lea al turneului WTA de la Sankt Petersburg

Simona Halep s-a calificat in turul al treilea al turneului de la Sankt Petersburg, dupa ce a invins-0 pe sportiva croata Ana Konjuh, cu scorul de 6-4, 7-6. Romanca va juca in runda urmatoarea cu castigatoarea meciului dintre Natalia Vikhlyantseva si Daria Kasatkina.

 

UPDATE 13:17 / Simona Halep o invinge pe croata Ana Konjuh in ultimul set cu scorul de 7-6 si se califica in turul al treilea al competitiei de la Sankt Petersburg.

UPDATE 13:12 / Simona a reusit sa castige un game, dar Konjuh a facut 6-6 si a dus setul in tie-break.

UPDATE 13:02 / Sportiva croata duce scorul la 5-5 in setul al doilea al acestei partide.

UPDATE 12:20 / Simona Halep a castigat primul set cu scorul de 6-4, dupa ce incepuse cu stangul, pierzand primul game.


Organizatorii turneului de la Sankt Petersburg au anuntat ziua si ora la care se va disputa partida dintre Simona Halep, principala favorita si locul 4 mondial, si Ana Konjuh, locul 39 WTA, in turul II al turneului.

Astfel, sportiva noastra va debuta in competitie pe terenul central (Sibur Arena), miercuri, de la ora 11:30. Partida va fi prima confruntare directa intre Halep si Konjuh.

In aceeasi zi, in proba de dublu, va evolua si perechea Irina Begu/ Monica Niculescu, impotriva perechii Lenka Kuncikova (Cehia)/Elise Mertens (Belgia), pe terenul 1, partida urmand a incepe dupa desfasurarea meciului de simplu, Annika Beck – Yulia Putintseva.

Apoi, dupa finalul partidei in care va evolua perechea noastra, pe teren isi va face aparitia si ultima jucatoare din tara noastra, in acest turneu, Raluca Olaru, care va evolua la dublu, in compania ucrainencei Olga Savchuk, impotriva perechii formata din Jelena Ostapenko (Lituania) si Alicja Rosolska (Polonia).

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt311
2Astra Giurgiu311
3CFR Cluj110
4FC Botosani110
5Concordia Chiajna000
6Dinamo Bucuresti000
7Dunarea Calarasi000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10Gaz Metan Medias000
11Poli Iasi000
12U Craiova 1948000
13FCSB01-1
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1