Edinson Cavani, al doilea cel mai bun marcator din istoria clubului PSG!

Paris Saint-Germain a disputat duminica, pe teren propriu, partida impotriva formatiei AS Monaco, contand pentru etapa cu numarul 22 in prima liga a campionatului francez.

Edinson Cavani a deschis scorul in minutul 81, dupa ce a transofrmat un penalty, dar in prelungirile partidei Bernardo Silva a inscris pentru Monaco si a inchis jocul la scorul de 1-1.

Golul marcat de catre uruguayan nu a adus victoria parizienilor, dar l-a propulsat pe fotbalist pe locul al doilea in topul marcatorilor din istoria clubului PSG, surclasandu-l pe Pedro Miguel Pauleta (109 goluri). Cavani a inscris golul cu numarul 110 in tricoul francezilor, dar cel mai bun marcator ramane Zlatan Ibrahimovic cu 156 de goluri.

Dupa acest egal, AS Monaco a urcat pe prima pozitia in clasamentul din Ligue 1, acumuland 49 de puncte in 22 de meciuri disputate, iar PSG a stationat pe locul al treilea, cu 46 de puncte obtinute in tot atatea partide.