Tosca a debutat la Betis cu un egal impotriva Barcelonei!

Proaspat transferat la Betis Sevilla, Alin Tosca a debutat duminica, in meciul impotriva Barcelonei, contand pentru etapa cu numarul 20 in Primera Division.

Catalanii au terminat la egalitate meciul pe terenul echipei lui Tosca, cu scorul de 1-1. Acestia au fost condusi din minutul 75, cand Alex Alegria a deschis scorul, dar nu pentru mult timp.

In minutul 90, Luis Suarez a obtinut un punct pentru echipa sa, dar Barcelona a ratat urcarea pe primul loc in clasament. Catalanilor le-a fost anulat un gol valabil inainte ca uruguayanul sa inscrie golul egalizator.

Romanul a fost integralist in partida impotriva echipei lui Lionel Messi.

Barcelona se afla pe pozitia a doua in clasament, cu 42 de puncte obtinute in cele 20 de partide disputate, iar Betis este pe locul 13, cu 23 de puncte in tot atatea meciuri jucate.