CSM Bucuresti, remiza in primul meci din grupele Ligii Campionilor. Frantuzoaica Niombla a egalat in ultimul minut

UPDATE / CSM Bucuresti a terminat la egalitate primul meci din grupa principala 2 a Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 26-26, cu formatia norvegiana Larvik.

Gnonsiane Niombla a egalat pentru CSM in ultimul minut al acestei partide. Romancele au fost conduse la pauza, la diferenta de un singur gol, scor 12-13.

CSM Bucuresti va juca primul meci din grupele Ligii Campionilor in grupa principala 2, impotriva formatiei norvegiene Larvik, vineri, pe teren propriu, de la ora 19:30.

Campioana Romaniei si detinatoarea trofelului Ligii Campionilor s-a calificat de pe pozitia a doua in clasamentul grupei preliminare C, dupa ce a obtinut urmatoarele rezultate: 24-21 si 22-20 cu Rostov Don, 21-24 si 26-20 cu FC Midtjylland, 24-27 si 25-33 cu Gyor.

CSM Bucuresti porneste cu doar doua puncte in clasamentul grupei in care sa afla Larvik, Esbjerg si Krim.