Barcelona s-a calificat in semifinalele Cupei Spaniei! Denis Suarez a reusit dubla

Barcelona a invins-o pe Real Sociedad, in returul din sferturile Cupei Regelui Spaniei, cu scorul de 5-2 si s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Regelui Spaniei, dupa ce in turul acestei duble manse, catalanii au castigat cu scorul de 1-0.

Denis Suarez a introdus mingea in poarta in minutul 17 si a stabilit scorul pauzei, 1-0 pentru catalani. La 10 minute dupa inceperea reprizei secunde, Neymar a obtinut un penalty transformat de Messi, care a marit avantajul, dar Juanmi a inscris si el pentru Real Sociedad in minutul 63, pentru scorul de 2-1.

Dupa doar un minut, Luis Suarez a restabilit diferenta de doua goluri in favoarea Barcelonei, dar oaspetii au inscris iar prin reusita lui Willian Jose, care a facut 3-2.

Pe finalul partidei, Arda Turan a reusit si el sa marcheze, iar Denis Suarez a mai inscris odata in poarta Realului si a inchis meciul la scorul de 5-2.

Astfel, Barcelona s-a calificat in semifinalele Cupei Regelui Spaniei.