Concordia Chiajna, prima victorie in Antalya

Concordia Chiajna a disputat luni, meciul amical impotriva echipei Kyran Shymkent, incheiat cu victoria ilfovenilor, cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de catre Marian Cristescu in minutul 78, dupa o faza creata de Ovidiu Herea, care a ratat un penalty in minutul 85, obținut de catre Barboianu.

Este a doua lovitura de la 11 metri irosita de fostul jucator al formației Pandurii Targu Jiu, in acest stagiu de pregatire, dupa cea din meciul cu echipa Kuban Krasnodar. Herea a inscris inițial, dar arbitrul a cerut repetarea loviturii de pedeapsa, iar fotbalistul Concordiei a trimis mingea pe langa poarta.

Concordia a invins astfel, echipa din liga secunda a Kazahstanului, cu scorul de 1-0, aceasta fiind prima victorie a „Vulturilor” din stagiul de pregatire din Antalya.

Concordia a inceput in formula: Draghia, Asanache, Albu, Feussi, Fota, Ciobanu, Rasdan, Gradinaru, Rosu, Ovidiu Marin (35 Rogoveanu), Pena.
Dupa pauza au mai evoluat: Voicu, Barboianu, Tincu, Dobrosavlevici, Costin, Cristescu, Herea si Bucurica.