Ovidiu Herea a debutat la Concordia, in primul amical al iernii

dan-alexa-prezentareConcordia Chiajna a incheiat la egalitate primul amical al acestui stagiu de pregatire, scor 1-1, cu formatia Neftchi Baku, aflata pe locul 3 in Azerbaidjan.

La Concordia au debutat Alin Dobrosavlevici, Valentin Munteanu şi Ovidiu Herea, ultimii reusind sa creeze faza unicului gol al formatiei ilfovene, marcat de catre Raducanu in minutul 55.

Formula de start pe care a trimis-o in teren tanarul tehnician a fost urmatoarea: Balgradean – Albu, Melinte, Bucurica, Feussi – Rosu, Costin, Gradinaru, Ciobanu – Cristescu, Pena.

Dupa pauza, toata echipa a fost schimbata si au evoluat urmatorii jucatori: Draghia – Asanache, Barboianu, Dobrosavlevici, Novacek – Munteanu, Serediuc, Herea, Fota, Rasdan – Raducanu.

Ilfovenii raman in Antalya pana pe 26 ianuarie, perioada in care vor mai disputa trei meciuri amicale cu Kuban Krasnodar (21 ianuarie), Kyran Shymkent (23 ianuarie), Beroe Stara Zagora (25 ianuarie).